Chevening Burs Programı, Birleşik Krallık'ta bir yıl olan yüksek lisans eğitimi süresince, okul ücreti, aylık yaşam masrafları, gidiş-dönüş seyahat ücreti, varış ödeneği, eve dönüş ödeneği, vize gibi ücretleri kapsayan karşılıksız bir burs programıdır.

2023/24 akademik yılında adayların istedikleri konudan başvurabilecekleri bu program için aranılan başlıca kriterler aşağıda yer almakta olup başvurular 1 Kasım 2022, saat: 12.00 (GMT)'a kadar devam edecektir.

-T.C. vatandaşı olmak ve eğitimi tamamladıktan sonra Türkiye'ye dönerek en az 2 yıl kalmak,

-Başvuru sırasında 2 yıl iş tecrübesi şartını tamamlamış olmak,

-Birleşik Krallık'ta bir Yüksek Lisans Programına kabul edilmek için gereken lisans derecesine ve diplomasına sahip olmak,

-Birleşik Krallık Üniversitelerinde en az 3 farkı programa- dil yeterlilik de dahil istenen tüm şartları yerine getirecek şekilde- başvurarak 13 Temmuz 2023 tarihine kadar en 1 tanesine şartsız olarak kabul edilmek.

Burs programına başvuru yapmak isteyen adaylar detaylı bilgi için https://www.chevening.org/scholarship/turkey/ web sayfasını ziyaret edebilir ya da Chevening Sorumlusu ile Hande.Coskunlar@fcdo.gov.uk adresinden veya 0312 445 3226 telefondan iletişime geçebilirler.


Last Updated:
21/10/2022 - 15:59