MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİPETROL ve DOĞAL GAZ MÜHENDİSLİĞİ

ODTÜ Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği Sayfasına Hoşgeldiniz

ODTÜ Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümü'nün misyonu, öğrencilerini, petrol mühendisliğinin temelini oluşturan konularda bilgi sahibi yapmak, petrol endüstrisi ile ilgili ulusal, uluslararası, toplumsal ve çevre konularında çözümler bulmalarını sağlamak amacıyla, yeraltı akışkan kaynakları ile ilgili mühendislik alanlarında (sondaj, üretim ve rezervuar mühendisliği ile jeotermal enerji) eğitim vermektir. Staj imkanları ile teorik eğitimin pratik uygulamalarla pekiştirilmesi ve çalışma koşullarının tanınması sağlanmaktadır.

Bizi Yakip Edin

Facebook

Twitter

Duyurular

  • ATTENTION FOR PETE 300 & 400 STUDENTS

    Only students eligible to take PETE/PNGE 321 can apply for PETE/PNGE 300. Only students eligible to take PETE/PNGE 417 can apply for PETE/PNGE 400. Your summer practice location will be selected according to your cumulative GPA. Given capacity will be used for both Ankara and NCC students.


  • Yüksek Lisans ve Doktora Mülakatları

    29 Haziran 2015 Pazartesi günü Petrol ve Doğal Gaz Müh. Bölümü Y. Lisans ve Doktora mülakatına girecek öğrencilerin listesi aşağıda verilmiştir. Öğrencilerin kendileri için belirtilen mülakat saatinden en az 45 dakika önce Petrol ve Doğalgaz Müh. Bölüm Toplantı Odası girişinde olmaları gerekmektedir.

    Tarih: 29 Haziran 2015